lördag 24 augusti 2013

Köpa eller göra eget mandelmjöl?

Jag brukar göra eget mandelmjöl i matberedaren i tron om att det skulle vara mycket billigare. Idag tittade jag för första gången på priset och upptäckte att ICA:s hela mandlar bara är 5% billigare än Risenta:s mandelmjöl per kilo.


Inga kommentarer:

Skicka en kommentar